29. Alanya Triatlonu Heyecanı Başlıyor


29. Alanya Triatlonu için az bir süre kaldı. Bu yıl ITU Paratriatlon Dünya Kupası, ETU Avrupa Kupası ,Gençler Avrupa Kupası,Yas Gurupları Türkiye Şampiyonası ve Aquatlon Türkiye Şampiyonası yarışmaları içinde 50 ülkeden gelen 1000 in üzerinde dünyanın en özel sporcuları ile birlikte sizleri de aramızda görmek isteriz.

Triatlon Etapları

Yüzme
Number of laps: 1 Lap For Para, Elite, Junıor,  1 Lap for AG
Start Mechanism: Beach Start
Conditions: Sea
Bisiklet
Number of laps:3 for Para, Elite ,Lunior 4 for AG OD, 3 for AG SD
Flat course some part of course have cobble stone road
Koşu
Number of laps:3
Short 70% difference of altitude 20 mt

2019 Alanya ITU Paratiathlon Dünya Kupası,
TU Avrupa Kupası ve TTF Türkiye Finali (yaş grupları ve M1,M2-Aquathlon)

3 Ekim 2019 Perşembe 

Basın Toplantısı 13:00 Belediye Binası

4 Ekim 2019 Cuma

  • Bisiklet Tamir Bakım 06:00 - 18:00 Ana Alan
  • Bisiklet Parkuru Resmi Antreman (Elit & Genç) 06:30 - 07:00 Ana Alan
  • Bisiklet Parkuru Resmi Antreman (Para) 07:00 - 07:30
  • Koşu  Parkuru Resmi Antreman (Para) 08:00 - 08:30
  • Yüzme Antreman Seansı  Para, Elit & Genç 08:00 - 12:00 Kapalı Yüzme Havuzu
  • Yarış Paketlerinin Dağıtımı Yaş Grupları ve Aquathlon M1 M2 10:00 - 17:30 Kültür Merkezi
  • Yüzme Parkuru Resmi Antreman  (Elit & Genç) 10:30 - 11:30 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlet Yardımcıların Eğitimi 10:30 - 11:30 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Yüzme Parkuru Resmi Antreman  (Paratriathlon) 11:30 - 12:30 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Atlet Brifingi (Genç) 16:00 Kültür Merkezi
  • Atlet Brifingi (Elit) 17:00 Kültür Merkezi
  • Yarış Paketlerinin ve Yarış Numaralarının Dağıtımı      ( Elit & Genç) Atlet Brifinginden sonra Kültür Merkezi
  • Atlet Brifingi (Yaş Grupları ve Aquathlon) 18:00 Kültür Merkezi
  • Makarna Partisi 19:00 - 20:00 Kültür Merkezi

Cumartesi, 5 Ekim    Yaş Grubu (Standart), Aquathlon M1  M2, Genç Bayan ve Elit Bayan

  • Bisiklet Tamir Bakım   05:45  - 17:00 Ana Alan
  • Yaş Grubu Standart Değişim Alanı Giriş 05:45 - 07:00 Değişim Alanı
  • Yaş Grubu Standart  Başlangıç 07:00-07:30 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Yüzme Antreman Seansı  Para, Elit & Genç 08:00 - 12:00 Kapalı Yüzme Havuzu
  • Yaş Grubu Standart  Toplam Cut Off 11:00
  • Yaş Grubu Standart  Bisiklert Alım 10:30 - 11:45
  • Aquathlon Değişim alanı giriş 10:30- 10:50 Değişim Alanı
  • Aquathlon M1 Erkek  Başlangıç 11:00 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Aquathlon M1 Kız      Başlangıç 11:15 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Aquathlon M2 Erkek  Başlangıç 11:30 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Aquathlon M2 Kız      Başlangıç 11:45 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Yaş Gurubu Standart Ödül Töreni 12:00 Belediye Binası yanı
  • Yaş Gurubu Standart Türkiye Finalleri  Ödül Töreni 12:30 Belediye Binası yan
  • TTF Aquathlon final kürsüleri 13:35 Belediye Binası yan
  • Genç Bayan Lounge girişi 12:15 - 13:00 Ana Alan
  • Genç Bayan Değişim Alanı Girişi 12:30 - 13:15 Ana Alan
  • Genç Bayan Yüzme Isınma 12:30 - 13:15 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Genç Bayan Tanıtım Sıralama 13:20 Ana Alan
  • Genç Bayan Başlangıç 13:30 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Genç Bayan Değişim Alanı Bisiklet Alış 14:30 - 15:00
  • Elit Bayan Lounge girişi 15:00 - 14:45 Ana Alan
  • Elit Bayan Değişim Alanı Giriş 15:15 - 15:45 Ana Alan
  • Elit Bayan Yüzme Isınma 15:15 - 15:45 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Elit Bayan Tanıtım Sıralama 15:50 Ana Alan
  • Elit Bayan Başlangıç 16:00 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Ödül Töreni Genç Bayan & Elit Bayan 17:30 Finiş Alanı
  • Elit  Bayan Değişim Alanı Bisiklet Alış 17:30 - 18:00 Finiş Alanı
  • Paratriathlon Sporcu Brifingi 19:00 Kültür Merkezi

Pazar ,6 Ekim     Paratriathlon, Yaş Grubu Sprint, Genç Erkek ve Elit Erkek

  • Bisiklet Tamir Bakım 07:00 - 17:00 Ana Alan
  • Paratriathlon Değişim Alanı Giriş 07:00 - 07:45 Değişim Alanı
  • Paratriathlon Yüzme Isınma 07:15 - 07:45 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Tanıtım Sıralama 07:45 - 08:00 Ana Alan
  • Paratriathlon Başlangıç PTS5-M 08:00 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Başlangıç PTVI1-M/W 08:05 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Başlangıç PTVI2/3-M 08:08:21 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Başlangıç PTVI2/3-W 08:08:48 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Başlangıç PTS3/4/5-W 08:15 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Başlangıç PTS2/3/4-M 08:25 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Başlangıç PTS2-W 08:30 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Başlangıç PTWC1-M/W 09:15 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Başlangıç PTWC2-M 09:18:08 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Paratriathlon Başlangıç PTWC2-W 09:19:04 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Yaş Grubu Sprint Değişim Alanı Giriş 10:15 - 11:10 Değişim Alanı
  • Yaş Grubu Sprint  Başlangıç 11:15 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Yaş Grubu Sprint  Toplam Cut Off 13:15
  • Yaş Grubu Sprint  Bisiklert Alım 13:00 - 13:30 Değişim Alanı
  • Yaş Grubu Sprint  Ödül Töreni 13:15 Belediye Binası yanı
  • Genç Erkek Lounge Girişi 12:15 - 13:00 Ana Alan
  • Genç Erkek Değişim Alanı Girişi 12:30 - 13:15 Ana Alan
  • Genç Erkek Yüzme Isınma 12:30 - 13:15 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Genç Erkek Tanıtım Sıralama 13:20 Ana Alan
  • Genç Erkek Başlangıç 13:30 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Elit Erkek Lounge Girişi 15:00 - 14:45 Ana Alan
  • Elit Erkek Değişim Alanı Girişi 15:15 - 15:45 Ana Alan
  • Elit Erkek Yüzme Isınma 15:15 - 15:45 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Elit Erkek Tanıtım Sıralama 15:50 Ana Alan
  • Elit Erkek Başlangıç 16:00 Sahil (Galip Dere Plajı)
  • Ödül Töreni Paratriathlon, Elit Erkek & Genç Erkek 17:45 Değişim Alanı Belediye Binası yanı
  • Kapanış Töreni & Partisi 20:00
  • Triatlon  Partisi 23:00