Grand Prix Alanya Uluslararası 1.2 Yol Yarışı Tamamlandı

GRAND PRİX ALANYA ULUSLARARASI 1.2 YOL YARIŞI TAMAMLANDI

Alanya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Grand Prix Alanya 1.2 Yol Yarışı’ nda 234 sporcu pedal çevirdi. Kadınlarda birinci Rusya’dan Daina Klimova olurken; erkeklerde birinci Polonya’dan Power Bernas oldu.
 
Uluslararası Bisiklet Birliği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından onaylanan; Grand Prix Alanya Uluslararası 1.2 Yol Yarışı Alanya İskele Meydanı’nda kadınlar yarışıyla başladı. 90 elit kadının yarıştığı turda 3.33.56 saniye ile Rusya’dan Daina Klimova birinci, 3.36.14 saniye ile Balarus’ tan Hanna Tserakh ikinci ve 3.36.14 saniye ile Ukrayna’ dan Anna Nahirna üçüncü oldu.
 
144 elit erkek bisikletçinin mücadele ettiği yarışta ise 2.53.08 süre ile Polonya’dan Power Bernas birinci oldu. İkinci 2.53.08 süre ile Almanya’dan Fablan Schormair ve 2.54.13 süre ile Türkiye’den Onur Balkan üçüncü olarak kürsüye çıkmaya hak kazanan isim oldu. Dereceye giren sporcular ödüllerini yetkililer tarafından aldı.




Sıra Yarışcılar Takım UCI Pnt Süre
1  BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 40 15 2:53:08
2  SCHORMAIR Fabian Team Felbermayr - Simplon Wels 30 10 ,,
3  BALKAN Onur Salcano Sakarya Continental Team 25 7 1:04
4  BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski 20 4 ,,
5  FORTIN Filippo Team Felbermayr - Simplon Wels 15 2 ,,
6  YAVUZ Emre Salcano Sakarya Continental Team 10 1 ,,
7  TIRYAKI Oguzhan Spor Toto Cycling Team 5 ,,
8  PISKUNOV Maxim Marathon-Tula Cycling Team 3 ,,
9  DOĞAN Halil İbrahim Salcano Sakarya Continental Team 3 ,,
10  VASSILENKOV Roman Astana Track Team 3 ,,
11  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
12  VAN NUFFELEN Glen Asfra Racing Team Oudenaarde ,,
13  DANILOVIĆ Marko Serbia ,,
14  BAZHKOU Stanislau Belarus ,,
15  EL KOURAJI Mohcine Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
16  KOMIN Aleksandr Marathon-Tula Cycling Team ,,
17  MANAKOV Victor Russia ,,
18  KRIZEK Matthias Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
19  MIKAYILZADE Musa Azerbaijan ,,
20  DUBOIS Foeke Asfra Racing Team Oudenaarde ,,
21  BAYEMBAYEV Olzhas Kazakhstan ,,
22  NURLYKHASSYM Nurbergen Kazakhstan ,,
23  GRIGORYAN Stepan Russia ,,
24  BUTS Vitaliy Ukraine ,,
25  SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club ,,
26  BUDYAK Anatoliy Ukraine ,,
27  SEKER Cebrail Spor Toto Cycling Team 1:12
28  GROŠELJ Žiga Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
29  BOSCH Manuel Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
30  SHCHYPAK Oleksandr Lviv Cycling Team ,,
31  BAJC Andi Team Felbermayr - Simplon Wels 1:15
32  KELLECI Abdulkadir ISS Bisiklet Takımı 4:11
33  SCHOTTE Lawrence Asfra Racing Team Oudenaarde 4:13
34  GRYNIV Vitaliy ISD Cycling Team 6:09
35  ZABIROV Damir Uzbekistan ,,
36  ESSELAAR Remco Asfra Racing Team Oudenaarde ,,
37  JOLIDON Cédric Montenegro - ProApparel - NiCe Cycling Team ,,
38  TSARENKO Kyrylo ISD Cycling Team ,,
39  PREVAR Oleksandr Lviv Cycling Team 7:39
40  VESELINOVIĆ Dušan Serbia ,,
41  PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 9:39
42  ARIKAN Dogukan ISS Bisiklet Takımı 12:21
43  BEKENOV Alexandr Kazakhstan ,,
44  MALNEV Sergey Viva Rovar ,,
45  VASILYEV Maksym ISD Cycling Team ,,
46  ANDROSAU Mikhail Viva Rovar ,,
47  AZEN Madi Apple Team ,,
48  GERASIMOV Ivan Marathon-Tula Cycling Team ,,
49  ÇETIN Melih Spor Toto Cycling Team ,,
50  RAJABLOU Mohammad ISS Bisiklet Takımı ,,
51  JABRAYILOV Samir Azerbaijan ,,
52  BALKAN Serkan Salcano Sakarya Continental Team ,,
53  LAHCEN El Mejdoubi Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
54  LAVRENTYEV Anton Apple Team 12:25
55  BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski 12:29
56  DINMUKHAMETOV Ramis Kazakhstan ,,
57  ZHURKIN Nikolay Russia ,,
58  BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 14:46
59  KOCAN Emin ISS Bisiklet Takımı 15:13
60  SMETANIUK Oleksander Lviv Cycling Team ,,
61  ALALI Saied Jafer Kuwait 15:42
62  FOMOVSKIY Aleksey Uzbekistan ,,
63  ALAJMI Abdulhadi Kuwait 15:45
64  HALMURATOV Muradjan Uzbekistan ,,
65  HASLER Pavel Montenegro - ProApparel - NiCe Cycling Team ,,
66  SHAUCHENKA Siarhei Viva Rovar ,,
67  NIYAZOV Bolat Kazakhstan ,,
68  EVDOKIMOV Danil Uzbekistan 17:27
OTL  KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski -
OTL  SHAKOTKO Aleksandr Marathon-Tula Cycling Team ,,
OTL  TUREBEKOV Hurgali Apple Team ,,
OTL  SHEMETAU Mikhail Belarus ,,
OTL  EYVAZOV Shahin Azerbaijan ,,
OTL  STASH Mamyr Russia ,,
OTL  MOHD ZAINI Muhammad Akmal Zaidi Montenegro - ProApparel - NiCe Cycling Team ,,
OTL  AHMAD Almutairi Kuwait ,,
OTL  DURGUN Eyup Montenegro - ProApparel - NiCe Cycling Team ,,
OTL  MAZUR Dzianis Viva Rovar ,,
OTL  QURBANOV Ali Azerbaijan ,,
OTL  ILCHENKO Vladimir Russia ,,
OTL  GAINEYEV Robert Astana Track Team ,,
OTL  TURGUT Onur Salcano Sakarya Continental Team ,,
OTL  ILIĆ Ognjen Serbia ,,
OTL  MUSIIENKO Bohdan Ukraine ,,
OTL  GALOVIĆ Andrej Serbia ,,
OTL  BILYI Maksim Ukraine ,,
OTL  SAYAR Mustafa Salcano Sakarya Continental Team ,,
OTL  KIRYEVICH Artur Viva Rovar ,,
OTL  SIDDIKOV Dilmurdjon Uzbekistan ,,
OTL  YILMAZ Yunus Emre Spor Toto Cycling Team ,,
OTL  HEANEY Marc Asfra Racing Team Oudenaarde ,,
DNF  ZAHBOUNE Hassan Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
DNF  BIALIAUSKI Kanstantsin Belarus ,,
DNF  YUSSIFOV Igor Astana Track Team ,,
DNF  ÖRENCIK Ahmet Spor Toto Cycling Team ,,
DNF  ALKHALIFAH Khaled Kuwait ,,
DNF  RAKEB Abdulaziz Kuwait ,,
DNF  HNIDASHEV Yaroslaw Ukraine ,,
DNF  HILL Jordan Asfra Racing Team Oudenaarde ,,
DNF  ALMANSOUR Abdulrahman Kuwait ,,
DNF  JOLIDON Nicola Montenegro - ProApparel - NiCe Cycling Team ,,
DNF  KULYK Andriy Lviv Cycling Team ,,
DNF  EVTUSHENKO Alexander Russia ,,
DNF  TSISHCHANKA Hardzei Belarus ,,
DNF  SILCHENKO Artyom Apple Team ,,
DNF  SHNYRKO Alexei Minsk Cycling Club ,,
DNF  CHAOUFI Tarik Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
DNF  SELÇUK Muhammed Spor Toto Cycling Team ,,
DNF  ĐURIĆ Đorđe Serbia ,,
DNF  TSISHKOU Raman Belarus ,,
DNF  BIALIAUSKI Vasili Minsk Cycling Club ,,
DNF  FAIZULLIN Rafael ISS Bisiklet Takımı ,,
DNF  KONONENKO Mykhaylo Ukraine ,,
DNF  IMAD Sarbouli Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
DNF  POTAPENKO Dmitriy Astana Track Team ,,
DNF  STEFANOVIĆ Stefan Serbia ,,
DNF  SAZANOV Andrey Marathon-Tula Cycling Team ,,
DNF  ELLI Konstantin Uzbekistan ,,
DNF  NGAI Chun Weng Montenegro - ProApparel - NiCe Cycling Team ,,
DNF  MAMMADOV Mahmud Azerbaijan ,,
DNF  AKHRAMENKA Yauheni Belarus ,,
DNF  DEMIR Ismail ISS Bisiklet Takımı ,,
DNF  CHAQRI Aziz Sidi Ali Pro Cycling Team ,,
DNF  MIRALIYEV Sultanmurat Apple Team ,,
DNF  AZEN Gabiden Astana Track Team ,,
DNF  DAKHNOVSKYI Konstiantyn Lviv Cycling Team ,,
DNF  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
DNF  DZHUS Volodymyr ISD Cycling Team ,,
DNF  GLADYSH Roman ISD Cycling Team ,,
DNF  RAMANAU Raman Minsk Cycling Club ,,
DNF  BAGHIROV Nadjaf Azerbaijan ,,
DNS  DEMENTYEV Yegor ISD Cycling Team ,,
DNS  DZOLBA Maxim Apple Team ,,