Grand Prix Velo Alanya Yol Bisikleti Yarışı TamamlandıUCI ( Dünya Bisiklet Birliği ) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu 2020 takviminde bulunan Grand Prix Velo Alanya Elite kadın ve Elite Erkek Yol Bisikleti yarışları tamamlandı.
 
Sabah 08:30 da Okurcalarda başlayan Elite Kadınlar yarışı Gündoğmuş ilçe merkezinde bitti.  60 km parkur 8 Ülkeden 13 Takım ve 75 sporcu ile koşuldu. Yarışın birincisi Daria Malkova ( Rusya Milli Takımı ), ikincisi Maria Milieva (Rusya Milli Takımı) ve üçüncüsü Margatira Syradoeva (Rusya Sestroreks Takımı) oldu. Yarışın en başarılı en genç sporcusu (U23) yine Rusya Milli takımından Daria Malkova oldu.
 
Saat 14:00 de Okurcalarda başlayan Elite Erkekler yarışı Gündoğmuş ilçe merkezinde 17:30 da bitti.  108 km parkur 19 Ülkeden 26 Takım ve 156 sporcu ile koşuldu. Yarışın birincisi Daniil Pronskiy (Vino Astana Motors - Kazakistan), ikincisi Pawel Bernas (Mazowsze Serce Polski) ve üçüncüsü Anatolii Budiak  (Ukrayna Milli Takımı)  oldu. Yarışın en başarılı en genç sporcusu (U23) yine Daniil Pronskiy ( Vino Astana Motors - Kazakistan ) oldu.